תודעה וציפיות חינוכיות של הורים בנושא זהות יהודית חילונית - משרד החינוך

בר ויער. ,. ).2003. שאלות המחקר .1. מה אופי תודעת הזהות היהודית חילונית של ההורים ? •. מה יחסם לתווית ... בלפר. ) 1991(. מאירה על מבוכת. תודעת הזהות כמאפיין של ההזדהות היהודית המודרנית . היא נובעת מהכיוונים ... הנה השכן שלי אימו נפטרה ואין לו קשר בכלל ליהדות.

תודעה וציפיות חינוכיות של הורים בנושא זהות יהודית חילונית - משרד החינוך - Related Documents

תודעה וציפיות חינוכיות של הורים בנושא זהות יהודית חילונית - משרד החינוך

http://meyda.education.gov.il/files/noar/0090290.pdf

בר ויער. ,. ).2003. שאלות המחקר .1. מה אופי תודעת הזהות היהודית חילונית של ההורים ? •. מה יחסם לתווית ... בלפר. ) 1991(. מאירה על מבוכת. תודעת הזהות כמאפיין של ההזדהות היהודית המודרנית . היא נובעת מהכיוונים ... הנה השכן שלי אימו נפטרה ואין לו קשר בכלל ליהדות.

יש הורים להצלחה: השפעתם של הורים על למידה ותעסוקה - משרד החינוך

http://meyda.education.gov.il/files/AdultEducation/gadish/rina_cohen_horim.pdf

הסבר‏מרתק,‏מגובה‏במחקרים‏מדעיים,‏בדבר‏כוח‏השפעותיה‏של‏ההורות.‏תחת‏הכותרת‏'הורות‏. מודעת:‏הורים‏כמהנדסים‏גנטיים'‏ליפטון‏אומר:‏'...תינוקות‏זקוקים‏לסביבה‏מזינה‏כדי‏להפעיל‏.

הורים וילדים בעולם מקוון הורים והורות במציאות דיגיטלית מתפתחת - משרד החינוך

http://cms.education.gov.il/NR/rdonlyres/F70B3A50-D11B-493E-9F9B-2298EDC9917F/151582/elizabet_rina1.pdf

כתוצאה מפעילויות אלה נוצרת תרבות אחרת, נוספת, המשולבת בזו המוכרת. בתרבות זו ... כדי לזהות את אתגרי ההורות במציאות הדיגיטלית נסקור מהי הורות בכלל, ועל בסיס. סקירה זו ...

משרד החינוך סוגיות משפטיות בחינוך – השתלמות יועצות חינוכיות , מחוז מר

http://cms.education.gov.il/NR/rdonlyres/F6A07C54-40C4-4B71-A49C-5B4D6F5D210E/214480/SugiyotMishpatiyotYoatzotPisgaLod.pdf

השתלמות יועצות חינוכיות. –. סוגיות משפטיות בחינוך. בשיתוף עם המפקחת על היועצות לימור אפלבוים. , מחוז מרכז. מרכז פסג"ה לוד. מס'. נושא. מרצה. 1. הזכות לפרטיות, חסיון המידע ...

בין זהות יהודית לזהות ישראלית

http://yozmatorot.org.il/morim/zehut.pdf

ישראלית. יחידת מבוא. זהותו של אדם מורכבת ממכלול זהויות שונות. : זהות מגדרית ... ה. יהודית ל. זהות ה. ישראלית . מבנה הפעילות .א. להיות ישראלי זה ... .ב. יהודי או ישראלי ? .ג. יהדות.

מזהות אישית לתעודת זהות - משרד החינוך

http://meyda.education.gov.il/files/noar/ezrach1.pdf

לקראת קבלת תעודת הזהות של בנו יואב, הקדיש יאיר לפיד טור מיוחד לנושא. בראשית דבריו כתב כך: ... לחלק למשתתפים קטעי קריאה שנבחרו על פי שיקול דעתך. עזרים: • כרטיס משימה ...

עבודה עם הורים - משרד החינוך

http://meyda.education.gov.il/files/shefi/pirsomim/Aklim_ve_meniat_alimot/makom_lekolam/makom_lekulam_chelek_5.pdf

הורות מודעת 8. הנדריקס, ה' וה' (2004). החינוך 9. ינון, א' ונוי, ב' (1997). 'הצגת עמדות: מעורבות ושיתוף הורים - גישות שונות', בתוך: (א' פלדי: עורך), תל אביב: רמות, אוניברסיטת תל ...

זהות יהודית - הפקולטה למשפטים ע"ש בוכמן

https://law.tau.ac.il/sites/law.tau.ac.il/files/media_server/law_heb/Law_Society_Culture/books/zehut_yehudit/NihamRoss.pdf

ואכן, פרץ לא נתכוון כאן לחזור ולספר לנו סיפור חסידי מתורת 17בסיפורי צדיקים(. ... כיצד יש להיערך נוכח סכנה חיצונית זו. פירוש . ראו עתה בתרגום חדש: זיגמונד פרוידSIGMUND FREUD, DIE ... בסיומן של היצירות "אם לא למעלה מזה" ,"המקובלים", וגם בנוסחים שונים של סיומת.

זהות יהודית - הפקולטה למשפטים - אוניברסיטת תל אביב

https://law.tau.ac.il/sites/law.tau.ac.il/files/media_server/law_heb/Law_Society_Culture/books/zehut_yehudit/HemdaGorArie.pdf

*חמדה גור־אריה. זהות יהודית, זהות ישראלית וזיכרון. השואה: הוועדה לציון חסידי אומות. העולם ושאלת 'מיהו יהודי'. פתח דבר. מה היה הגוי בשביל היהודי? האם היה בפשטות, הלא־יהודי?

ף תש ה' – ישראלית - חוזר מפמ;quot&ר תרבות יהודית - משרד החינוך

http://meyda.education.gov.il/files/Mazkirut_Pedagogit/Tarbutisraelmoreshet/HozerMafmar082019.pdf

15 אוגוסט 2019 ... ישראלית, שהצטרף בשנת תשע"ז למקצועות החובה בבתי הספר. הממלכתיים, ... בבית ספרם, ייצרו זיקה לתחומי דעת קרובים: תנ"ך ביסודי, מגמות מחשבת ישראל ותושב"ע ומשפט עברי. בעל יסודי ... כיתות ג. ח-. -. נכתבו ופורסמו ספרי לימוד. על ידי גופים והוצאות שונות. ... בקול. קורא. עבור שנת. תש .ף". מטרת. תפקידו של מורה. מוביל. תרבות. ומורשת.

816213 - תולדות האמנות א' - פרק א' אמנות יהודית - משרד החינוך

http://cms.education.gov.il/NR/rdonlyres/5CADFEA7-5D49-40AE-97B5-35A4AC7E85A0/192742/816213.pdf

תבליט ארון קודש/ארון הברית )מקדש על גלגלים. –(. כפר נחום. , אבן גיר,. המאה ה. -4. 5– ... נחום גוטמן, מנוחת צהריים, שמן על בד,. 1921. 72 . נחום גוט. מן,. נושאת האלומה, שמן על ...

היחידה בקולנוע ישראלי ותרבות יהודית - משרד החינוך

http://cms.education.gov.il/NR/rdonlyres/7BE2F46E-38D5-419D-823C-7462F2FBD1A1/193721/resource_1994832267.pdf

קולנוע ישראלי ויהדות. ) נכתב על ידי ... הוא שחקן, במאי, תסריטאי, מלחין, פזמונאי וזמר ישראלי. זוכה שני פרסי ... רזיה ישראלי( וגם אמה של שירה, שלבושה אף היא בקפידה )עירית שלג(.

אסיפת הורים בלתי נשכחת שחוויתי .... כמורה - משרד החינוך

http://meyda.education.gov.il/files/shefi/alon_hearhut_letashach/sadna_lezvatim_horim_kishurey_chayim.pdf

אסיפת הורים בלתי ... לסיכום, ניתן להקריא את קטע המבוא מתוך החוברת ". נפגשים. ". )הרהורים" ... המנחה תציג בפני המורים את ההצעה לפעילות חווייתית בתוך אסיפת ההורים, כטעימה.

עיר מחפשת זהות, שימור המורשת הערבית בעיר יהודית – אשקלון כמשל

http://www.iaa-conservation.org.il/herit_conf/2014/AS_02HeritCnf_2017-111.pdf

העיר אשקלון התברכה בנופים רבים ומגוונים בתחומה. המוניציפלי, החל ... הבנויה ברחבי העיר אשקלון נמצא בפעילות "אמץ ... התכנית מבוססת, בין השאר, על שימור הגרעין. ההיסטורי, קרי ...

על-פי תכנית הלימודים החדשה בתרבות יהודית-ישראלית - משרד החינוך

http://meyda.education.gov.il/files/Mazkirut_Pedagogit/Tarbutisraelmoreshet/Teit_Yehasim_Ptiha.pdf

כיתה ט' היא השנה החותמת את תכנית הרצף הלימודית. שהחלה בכיתה א'. שנה זו היא סיכום ... יוצאת לאור על ידי צוות תרבות יהודית- “יחסים” סדרת ... חל”ד ו”כל ישראל חברים – מורשה”.

במדינה יהודית ודמוקרטית - פרסום ציונים מועד קיץ תש"ע - משרד החינוך

http://meyda.education.gov.il/files/katalog_hinuchi/books/Being_Citizens_in_Israel_1.pdf

סטודיו "שחר שושנה" מקבוצת סקורפיו 02-6536446 | 88 עיצוב גרפי: זקלין אגם ... האבות המייסדים לגבי אופיה הרצוי של ישראל כמדינת לאום יהודית ודמוקרטית, מדינה של כל האזרחים – יהודים, ... דוד בן-גוריון, דניאל אוסטר, מרדכי בנטוב, יצחק בן-צבי, אליהו ברלין, פריץ ברנשטיין,.

מדינה יהודית ודמוקרטית ב היות אזרחים בישראל ל מדריך למורה ... - משרד החינוך

https://ecat.education.gov.il/Attachment/DownloadFile?downloadId=13311

כותבי. המאמר. על. מציאות. מסוימת. ,. לבין. ביטויים. של. עובדות. מתוך. אירועים. שקורים ... 19. לצפייה. בתחרויות. דיבייט. ראו https://www.youtube.com/watch?v=fAwDdCXGz8Q ... ה. מחלישה. או. מחזקת. גלובליזצי .ה. החירו. ,ת. תמונה. של. אז. ן'. דלקרואה. ,. ' החירות ... ריבונות. העם,. דמוקרטיה. ישירה,. דמוקרטיה. -. השוואה. והסקת. מסקנות. : סוגי. דמוקרטיות.

2 ירושלים : חידון בנושא - משרד החינוך

http://meyda.education.gov.il/files/Mazkirut_Pedagogit/tanach/YomYerushalimChidon.pdf

מה היה המפעל החשוב של המלך חזקיהו בחיזוקה של ירושלים לקראת המצור. על ירושלים? א. הקמת החומה ... כורש מלך פרס. .ג. טיטוס הרומאי. .ד ... רחוב דוד המלך. .ב. מנחם בגין. .ג.

ה'תשע;quot&ט – ישראלית - חוזר מפמ;quot&ר תרבות יהודית - משרד החינוך

http://meyda.education.gov.il/files/Mazkirut_Pedagogit/Tarbutisraelmoreshet/HozerMafmar082018.pdf

15 אוגוסט 2018 ... כוז דוגמאות המשקפות את מורשת קהילות ישראל מארצות המזרח בתכנית ... ח-. -. במהלך תשע"ז נכתבו ספרי לימוד לכיתות ג, ד ו. -. ז ובמהלך תשע"ח נכתבו ופורסמו.

בנושא תלמידים מחוננים ומצטיינים בכיתה ההטרוגנית - משרד החינוך

http://meyda.education.gov.il/files/gifted/Letter-to-%20integration-coordinators-in-schools-.pdf

חדשות מופיעות. הראש שלך הוא שדה פורח שהחורף לעולם. לא מגיע אליו. אבל כשאת מנסה לקטוף פרח ולהביא אותו ... [email protected] ׀ 0545-711023. דגנית קוקווקא.

מערכי שיעורים והפעלות בנושא הסעות תלמידים - משרד החינוך

http://cms.education.gov.il/NR/rdonlyres/3E368E32-CD40-4F38-9287-33F9952CFAD6/138579/haredihasaout.pdf

על כך, אך מדוע אינכם מעלים את קיומה של מצוות 'עשה' הקשורה באופן ישיר לנסיעה ... משחקים וחידונים. מצגות ... רצוי להציב שניים-שלושה תלמידים "נאמני הסעות" בכל אוטובוס.

מוזיקה יהודית מוזיקה מערבית - משרד החינוך

http://meyda.education.gov.il/files/Mazkirut_Pedagogit/AgafPituachPedagogi/music_yehudit.pdf

*מוזיקה חסידית פופ. לו. א ... A.Z.Idelsohn: Jewish Music and his Historical Development.New York,1992. Shiloah,Amnon: Jewish musical traditions.1992,. אמזלג.

שאלות שילדים יכולים להעלות בנושא מניעת אובדנות - משרד החינוך

http://meyda.education.gov.il/files/shefi/cherum/ovdanut/ovdanut_shelot_yeladim.pdf

גם לגבי מצבי רוח ירודים ותחושות של עצב וייאוש, הם בני. חלוף. לכל אחד מאיתנו יש מצבים, בהם אנו חשים עצובים ויש לנו מצב רוח. רע. ברוב ... כולנו נימנע, במידת האפשר , מהתבטאו.

פעילויות בנושא קבלת השונה מיפוי תכניות/ מיזמים - משרד החינוך

http://meyda.education.gov.il/files/shefi/kishurey_chayim/tavla_yom_sovlanut_nov_2017.pdf

שיתוף פעולה. בין. מט"ח,. המטה לחינוך. אזרחי וחיים. משותפים. במשרד החינוך. ומיזם. "דיבור. אחר". ) שיתוף. פעולה ייחודי בין. גוגל ישראל,. קרן לאוטמן,. מכון שחרית. ומיזם 'לחיות. יחד'.

יחידת לימוד חווייתית של מקורות מתורת החסידות בנושא שבת - משרד החינוך

http://cms.education.gov.il/NR/rdonlyres/AB2E4C30-7589-484B-B93C-D9A6286FA912/131646/ShabatKodesh.PDF

שבת קודש. סוד השבת. יום של נשמה. שמירת השבת. עבודה שבתית. עונג ושמחה בשבת ... אֲׁשֶר יֵׁש לְכָל יִׂשְָראֵל נְׁשָמָה)רע"מ ח"ג רמב,ב( ּבְבִינָה יְתֵָרה, ּכַּמְבֹואָר ּבַּזֹהַר ... עדיין טרייה בקרבנו, ולמרות שאנו מצויים ביום חול )מוצאי שבת הוא כבר ליל ראשון(.

ברשת והצלת חיים ערבות הדדית , : אכפתיות סדנא בנושא - משרד החינוך

http://meyda.education.gov.il/files/shefi/glishabetuha/Ichpatiyut_Arvut_Hadadit.pdf

כתבו: דר' יוכי סימן טוב, נעמי מוזס ורחל אברהם. הקדמה: ביטויי מצוקה ברשת הפכו לתופעה יום. -. יומית. באתרים שונים ובדרכים שונות מופיעים ביטויי מצוקה. ה. כולל. ים לפעמים.

יחידת לימוד חווייתית של מקורות מתורת החסידות בנושא אהבת ... - משרד החינוך

http://cms.education.gov.il/NR/rdonlyres/AB2E4C30-7589-484B-B93C-D9A6286FA912/131648/AhavatIsrael.PDF

13 מאי 2010 ... התורה מצווה אותנו לשמור ולעשות הרבה דברים, אבל לאהוב זו מצווה שמוטלת ... נעליים הסיירת לא תילחם, ובלי לאכול, גם אלוף הפיקוד לא יוכל לתפקד. עקרון זה ... הָאָדָם לָבֹוא לִפְנֵי ה' אֱֹלקִים לְהִתְּפַּלֵל, ּבִזְכּותָּה ּתְקֻּבַל ּתְּפִּלַת הַּמִתְּפַּלֵל". ... הרבי מאפטא, היה מפורסם באהבת ישראל שלו, ולכן גם ספר דרשותיו נקרא 'אוהב.

מדריך לפיתוח מדיניות בית ספרית בנושא הרגלי תזונה ופעילות ... - משרד החינוך

http://cms.education.gov.il/NR/rdonlyres/073EE45B-87EB-460C-B4BF-76E97EA44253/140799/madrichbriutschool_hoveret.pdf

המורים וההורים באמצעות השתתפות ומעורבות. משמעותית, שהן ... פנאי ונופש. לכל כיתה חולק ציוד פנאי ונופש, כגון: כף. כדור, מטקות ים, מחבטים כדור נוצה, רשתות, כדורי. עף, קביים ...

3 ' מס גיליון " ות פתיח " בנושא - משרד החינוך

http://cms.education.gov.il/NR/rdonlyres/EF7971CB-55D7-4FE7-B7B9-4771FD9BCDCB/187170/3.pdf

9 ינואר 2014 ... של הפתיחות במוסדות חינוך הדתי ובמיוחד בלימודי. תקשורת, קולנוע ואמנויות. הדיון במוש. ג פתיחות קשה במיוחד לאור העובדה. שהציבור הדתי אינו עשוי מקשה אחת, ...

" אורח חיים בריא " אסופת פעילויות בתיאטרון בנושא מבוא - משרד החינוך

http://cms.education.gov.il/NR/rdonlyres/D1DB1C2A-6B47-459F-B0B9-49A2554FF915/166238/orach_haim_bari.pdf

קצרים. הפעילות מיועדת לכיתות ג. -'. 'ו. סיפורים לדוגמא. :". קריוס ובקטוס. " מאת אגנר תורביורן. ";. הכינה נחמה. " מאת מאיר שליו. הפעילות מתחלקת לשלבים. •. שלב. קריאת ה. סיפור.

2 נספח מס " חגים ומועדים לוח השנה היהודי " יצירות ספרות בנושא - משרד החינוך

http://cms.education.gov.il/NR/rdonlyres/679B00AE-3877-453D-9587-8A3168B48BC3/21644/nispach4.pdf

2'. יצירות ספרות בנושא. " לוח השנה היהודי. –. חגים ומועדים. " מבוא. •. במסגרת תכנית הלימודים של תל. י " ... ילד קטן ויל. ד גדול. ,. מסדה. " ערב שבת. "–. שמואל בס. ,. מתוך. איזה חג לי. ,. מסדה .ב ... ילד רוץ. "–. אורי אורלב. ,. כתר. ,. 2001. " המסע שלי עם. אלכס. "–. רות אלמוג.

חשיבות החינוך המדעי בקרב מוסדות חיצוניים למשרד החינוך: בנושא לימודי מ

http://education.academy.ac.il/files/7-%D7%AA%D7%A7%D7%A6%D7%99%D7%A8%20%D7%94%D7%94%D7%A8%D7%A6%D7%90%D7%94%20%D7%A9%D7%9C%20%D7%9E%D7%A2%D7%9C%D7%94%20%D7%90%D7%93%D7%95%D7%9E%D7%99%D7%9D.pdf

23 אוגוסט 2016 ... דוד שרת. : מעלה אדומים היא עיר. חדשה ו. קטנה. יחסית. –. בת. 40,000. תושבים . בעיר פועלים. 21. בתי ספר. -ו. 74. גני ילדים. מחזיק תיק החינוך. בעיר. הוא ראש ...

מודלים לקשרי מערכת החינוך עם הורים

http://meyda.education.gov.il/files/shefi/horim/modelim.pdf

שתי מערכות נותרו יציבות בהשפעתן ... מודל. שותפות חד פעמי של ההורים. –. הקמת. ספריה. ,. כתיבת אמנה בית ספרית וארגון. אירוע. מודל ... מערכת היחסים בין בית הספר להורים על פי.

זהות ומשברי זהות בספרות העברית

https://orot.ac.il/sites/default/files/amadot/6-3_0.pdf

בלפור חקק, איתמר יעוז ... שברה את המבנה הבינארי מולדת/גלות והמירה אותו במודל חליפי. " : ... ל גולדברג לכתוב בעברית ולאמצה כשפת היצירה מבטאת את. הכרעתה. בשיר. "גלות".

ישראלית, על יסודי - תרבות יהודית להוראת הרחבת הסמכה - קריית החינוך ...

http://www.washington.ac.il/michlala/files/2019/07/%D7%AA%D7%9B%D7%A0%D7%99%D7%AA-%D7%9C%D7%94%D7%A8%D7%97%D7%91%D7%AA-%D7%94%D7%A1%D7%9E%D7%9B%D7%94-%D7%91%D7%AA%D7%A8%D7%91%D7%95%D7%AA-%D7%99%D7%94%D7%95%D7%93%D7%99%D7

דעת שונים של תרבות ישראל לדורותיה ולגווניה השונים. ה. רוח ... הגשת מטלות כיתה ובית ... הראל, שלמה, "מורשת, תרבות ופואטיקה דורית: יהודי ספרד בראי השירה העברית", מהות ח. ט-.

משנים תודעה יוצרים מציאות - גישורים

https://www.gishurim.org/wp-content/uploads/2019/03/%D7%94%D7%96%D7%9E%D7%A0%D7%94-%D7%9C%D7%9B%D7%A0%D7%A1-%D7%92%D7%99%D7%A9%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%9D-%D7%94-11.pdf

בניין נפתלי אונ' ת"א. סדנאות והרצאות חווייתיות להעשרת הידע. וארגז הכלים, לשיפור היכולות וההשפעה. בחדר הגישור ובמרחב הקה. י. לתי .5. מעגלי הקשבה ככלי ליצירת דיאלוג והסכמות.

אתר זה משתמש בעוגיות כדי להבטיח שתקבלו את החוויה הטובה ביותר באתר שלנו.